Ogranicznik przepięć DC, T2, wymienne wkładki Ucpv: 1200V; In:20kA; Imax:40kA; Up:4kV ESPD2-DC40-1000 Tracon Electric
Przejdź do sekcji Opinie
z VAT bez VAT
w tym 23% VAT
Ogranicznik przepięć DC Typ 2 (T2) 1000V – Tracon ESPD2-DC40-1000
Ochrona PV | Wymienne wkładki | Ucpv: 1200V | Imax: 40kA | Up: 4,0kV
Ogranicznik Tracon ESPD2-DC40-1000 to standardowe i niezawodne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe typu T2 dla instalacji fotowoltaicznych pracujących pod napięciem 1000V DC. Urządzenie oparte na technologii warystorowej skutecznie chroni komponenty instalacji przed skutkami wyładowań atmosferycznych pośrednich oraz przepięć łączeniowych. Dzięki modułowej budowie z wymiennymi wkładkami, eksploatacja i serwis systemu ochrony są proste i ekonomiczne.
Główne zalety ogranicznika ESPD2-DC40-1000:
  • Wysokie napięcie pracy: Parametr Ucpv 1200V zapewnia bezpieczny margines dla stringów o napięciu znamionowym 1000V DC.
  • Łatwa instalacja: Montaż na standardowej szynie DIN 35 mm oraz czytelne oznaczenia zacisków ułatwiają poprawny montaż.
Parametry Techniczne
• Producent: Tracon Electric
• Kod produktu: ESPD2-DC40-1000 (komplet)
• Klasa ochrony: Typ 2 (T2, klasa C)
• Napięcie znamionowe DC: 1000 V
• Max. napięcie trwałej pracy (Ucpv): 1200 V DC
• Znamionowy prąd wyładowczy (In): 20 kA
• Max. prąd wyładowczy (Imax): 40 kA
• Napięciowy poziom ochrony (Up): 4,0 kV
Instrukcja montażu: Dla zapewnienia maksymalnej skuteczności ochrony, przewody uziemiające łączące ogranicznik z szyną wyrównawczą powinny mieć przekrój co najmniej 6 mm² (zalecane 16 mm²) i być jak najkrótsze (poniżej 0,5 m).