Lampka sygnalizacyjna zasilania-dustanowa LK-714 130÷260V LK-714 F&F
Wystaw opinię o produkcie
Lampka sygnalizacyjna zasilania-dustanowa LK-714 130÷260V LK-714 F&F
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: LK-714
Kod kreskowy: 5908312592273
Opis

Dwustanowa Lampka Sygnalizacyjna LK-714 (130-260V)
Lampka sygnalizacyjna LK-714 to modułowe urządzenie do optycznej sygnalizacji dwustanowej, przeznaczone do pracy w szerokim zakresie wysokich napięć od 130 V do 260 V AC/DC. Jest to idealne rozwiązanie do monitorowania stanów pracy obwodów zasilanych bezpośrednio z sieci 230 V AC, sygnalizując np. PRACA - PRZERWA, OTWARTE - ZAMKNIĘTE czy AWARYJNE - NORMALNE.
Dzięki wbudowaniu dwóch diod LED (zielonej i czerwonej) w jeden moduł, lampka zapewnia oszczędność miejsca w rozdzielnicy przy zachowaniu pełnej czytelności sygnalizacji.
Kluczowe Parametry i Funkcjonalności
| Cecha | Specyfikacja |
|---|---|
| Indeks / Kod | LK-714 (lub LK-714-130-260V) |
| Funkcja | Sygnalizacja dwustanowa (dwa oddzielne obwody) |
| Napięcie Zasilania | 130 V do 260 V AC/DC |
| Sygnalizacja | 2 diody LED o wymiarach 8x4 mm |
| Kolory LED | Czerwona (np. awaria, stop) / Zielona (np. praca, start) |
| Pobór Mocy | 0,8 W |
| Wymiary / Montaż | 1 moduł (18 mm), na szynę 35 mm (DIN) |
| Stopień Ochrony | IP20 |
| Przyłącze | Zaciski śrubowe 2,5 mm2 |
Zasada Działania i Zastosowanie
Dwukolorowa Wizualizacja Wysokiego Napięcia
Lampka LK-714 jest uniwersalna – może być zasilana zarówno napięciem zmiennym (AC), jak i stałym (DC) w szerokim zakresie 130-260 V. Dwie diody LED w kolorach zielonym (stan normalny) i czerwonym (stan krytyczny) są podłączone do dwóch oddzielnych obwodów. Stan kontrolowanego obwodu lub odbiornika jest sygnalizowany świeceniem odpowiedniej diody LED podłączonej równolegle.
Typowe Zastosowanie
Model ten jest przeznaczony do zastosowań, w których konieczne jest monitorowanie obwodów o napięciu sieciowym lub zbliżonym do niego:
- W szafach sterowniczych i rozdzielnicach zasilanych napięciem 230 V.
- Do sygnalizacji obecności zasilania głównego lub zasilania rezerwowego.
- W obwodach sterowania urządzeniami oświetleniowymi, grzewczymi lub silnikowymi.
F&F LK-714 (130-260V) to modułowa, dwustanowa lampka sygnalizacyjna (1 moduł, DIN) przeznaczona do obwodów o szerokim zakresie wysokiego napięcia (130-260 V AC/DC). Posiada diody LED zieloną i czerwoną, służące do jednoznacznej i czytelnej wizualizacji dwóch stanów pracy w instalacjach zasilanych napięciem sieciowym.
Bezpieczeństwo produktu
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.