Lampka sygnalizacyjna zasilania-dustanowa LK-714 10÷30V LK-714-10-30V F&F
Wystaw opinię o produkcie
Lampka sygnalizacyjna zasilania-dustanowa LK-714 10÷30V LK-714-10-30V F&F
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: LK-714-10-30V
Kod kreskowy: 5908312591948
Opis

Dwustanowa Lampka Sygnalizacyjna LK-714-10-30V
Lampka sygnalizacyjna LK-714 to modułowe urządzenie do optycznej sygnalizacji dwustanowej, przystosowane do pracy w zakresie napięć od 10 V do 30 V AC/DC. Jest to model optymalny dla powszechnie stosowanych systemów sterowania 24 V, umożliwiający monitorowanie stanów takich jak: PRACA / PRZERWA, GOTOWOŚĆ / AWARIA lub OTWARTE / ZAMKNIĘTE.
Dzięki zastosowaniu dwóch kolorów diod (zielonej i czerwonej) w jednym module, zapewnia szybką i jednoznaczną wizualizację statusu obwodu, oszczędzając jednocześnie miejsce w rozdzielnicy.
Kluczowe Parametry i Funkcjonalności
| Cecha | Specyfikacja |
|---|---|
| Indeks / Kod | LK-714-10-30V |
| Funkcja | Sygnalizacja dwustanowa (dwa oddzielne obwody) |
| Napięcie Zasilania | 10 V do 30 V AC/DC |
| Sygnalizacja | 2 diody LED o średnicy 5 mm |
| Kolory LED | Czerwona (np. awaria, stop) / Zielona (np. praca, start) |
| Pobór Mocy | 0,8 W |
| Wymiary / Montaż | 1 moduł (18 mm), na szynę 35 mm (DIN) |
| Stopień Ochrony | IP20 |
| Przyłącze | Zaciski śrubowe 2,5 mm2 |
Zasada Działania i Zastosowanie
Efektywna Dwukolorowa Sygnalizacja
Lampka LK-714 łączy w sobie diodę zieloną (sygnalizującą zazwyczaj stan poprawny/aktywny) i czerwoną (sygnalizującą stan alarmowy/wyłączenie). Dzięki temu, w obwodach o wspólnym potencjale, można wizualizować dwa stany za pomocą jednego urządzenia. Stan kontrolowanego obwodu jest sygnalizowany świeceniem odpowiedniej diody LED podłączonej do niego równolegle.
Typowe Zastosowanie (24 V)
Ze względu na zakres napięcia 10-30 V AC/DC, model ten jest najczęściej używany w:
- Systemach automatyki przemysłowej i sterownikach PLC (standard 24 V DC).
- Obwodach zasilania i sterowania niskonapięciowego (np. 12 V DC, 24 V AC/DC).
- Panelach sterowniczych, gdzie wymagana jest oszczędność miejsca i czytelność stanu.
F&F LK-714-10-30V to modułowa, dwustanowa lampka sygnalizacyjna (1 moduł, DIN) przeznaczona do obwodów 10-30 V AC/DC (idealna dla 24 V). Wyposażona jest w diody LED zieloną i czerwoną do jednoznacznej wizualizacji dwóch stanów pracy w automatyce.
Bezpieczeństwo produktu
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.