Lampka kontrolna zasilania - jednofazowa LK-712 B 5÷10V LK-712B-5-10V F&F
Wystaw opinię o produkcie
Lampka kontrolna zasilania - jednofazowa LK-712 B 5÷10V LK-712B-5-10V F&F
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: LK-712B-5-10V
Kod kreskowy: 5908312591283
Opis

Lampka Kontrolna Zasilania Jednofazowa LK-712B 5÷10V
Model LK-712B-5-10V to modułowe urządzenie do optycznej sygnalizacji obecności napięcia w obwodach jednofazowych o bardzo niskim napięciu sterującym: 5÷10 V AC/DC. Litera "B" oznacza kolor niebieski (Blue), który w automatyce przemysłowej i instalacyjnej jest często używany jako sygnał INFORMACYJNY lub STATUSOWY wymagający uwagi (np. gotowość systemu, tryb pracy automatycznej).
Jest to wskaźnik przeznaczony do obwodów logicznych i sterujących zasilanych najniższymi napięciami, gdzie wymaga się wyraźnej, niealarmowej wizualizacji stanu.
Kluczowe Parametry i Funkcjonalności
| Cecha | Specyfikacja |
|---|---|
| Indeks / Kod | LK-712B-5-10V |
| Napięcie Zasilania | 5÷10 V AC/DC |
| Rodzaj Zasilania | AC lub DC (prąd stały lub zmienny) |
| Sygnalizacja | 1 dioda LED o wymiarach 8x4 mm |
| Kolor LED | 1 x Niebieska |
| Pobór Mocy | 0,8 W |
| Wymiary / Montaż | 1 moduł (18 mm), na szynę 35 mm (DIN) |
| Stopień Ochrony | IP20 |
| Przyłącze | Zaciski śrubowe 2,5 mm2 |
Zasada Działania i Zastosowanie
Wskaźnik Informacyjny
Lampka LK-712B-5-10V służy do wizualnego potwierdzenia, że dany obwód o napięciu 5–10 V jest zasilany i aktywny. Świecenie niebieskiej diody LED oznacza zazwyczaj stan przejściowy, obowiązkową informację lub konkretny tryb pracy (np. system jest w trybie serwisowym, wskaźnik aktywnego obwodu niskiego napięcia).
Wszechstronność Zasilania
Możliwość pracy z prądem stałym i zmiennym w tak niskim zakresie napięcia sprawia, że jest to idealny wskaźnik do zastosowań w systemach elektronicznych, zasilanych np. z portów USB (5V), prostych czujników lub specjalistycznych obwodów sterowania.
F&F LK-712B-5-10V to modułowa, jednofazowa lampka kontrolna zasilania (1 moduł, DIN) dla obwodów o bardzo niskim napięciu 5÷10 V AC/DC. Niebieska dioda LED zapewnia wyraźną optyczną sygnalizację obecności napięcia, często używaną do informowania o specjalnym statusie lub trybie pracy w systemach sterowania.
Bezpieczeństwo produktu
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.