Automat zmierzchowy z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym AZH-C-24V F&F
Wystaw opinię o produkcie
Automat zmierzchowy z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym AZH-C-24V F&F
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: AZH-C-24V
Kod kreskowy: 5908312590149
Opis

Automat zmierzchowy AZH-C-24V F&F z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym
AZH-C-24V to hermetyczny automat zmierzchowy (potocznie "zmierzchówka") firmy F&F, który służy do automatycznego sterowania oświetleniem lub innymi odbiornikami energii. Jego działanie opiera się na pomiarze natężenia światła naturalnego za pomocą wbudowanego elementu światłoczułego.
Model ten jest przeznaczony do pracy w systemach zasilanych niskim napięciem stałym lub przemiennym, np. w automatyce przemysłowej, systemach bezpieczeństwa lub instalacjach 24 V DC/AC.
Kluczowe Parametry i Działanie
Automat AZH-C-24V załącza oświetlenie o zmierzchu (gdy jasność spada) i wyłącza je o świcie (gdy jasność wzrasta).
- Zasilanie: 21 ÷ 27 V AC/DC (niskie napięcie zmienne lub stałe).
- Element światłoczuły: Wbudowany (w korpus obudowy).
- Montaż: Natynkowy, w miejscu o stałym dostępie do światła dziennego.
- Obudowa: Hermetyczna IP65 (odporna na warunki atmosferyczne, idealna do montażu zewnętrznego).
- Maksymalny prąd obciążenia: 10 A (przekaźnik zestyk zwierny NO).
- Regulacja Progu: Ustawienie momentu załączenia za pomocą potencjometru w zakresie od 2 do 1000 Lx.
- Opóźnienie: Posiada układ opóźniający załączenie (ok. 10 s) i wyłączenie (ok. 20 s), co niweluje wpływ zakłóceń (np. chwilowego cienia, wyładowań atmosferycznych).
Wymagania Montażowe
Ponieważ czujnik światłoczuły jest wbudowany, całe urządzenie musi zostać zamontowane w miejscu, gdzie sterowane światło go nie oświetla, aby uniknąć cyklicznego włączania i wyłączania (tzw. migotania).
Dane Techniczne AZH-C-24V
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Napięcie zasilania | 21 ÷ 27 V AC/DC |
| Maksymalny prąd obciążenia AC-1 | 10 A |
| Element wykonawczy | Przekaźnik (1 × NO) |
| Element światłoczuły | Wbudowany |
| Próg zadziałania (regulowany) | 2 ÷ 1000 Lx |
| Opóźnienie załączenia / wyłączenia | ok. 10 s / 20 s |
| Stopień ochrony obudowy | IP65 (hermetyczny) |
| Wymiary (W × S × G) | 81 × 33 × 25 mm |
| Montaż | Natynkowy |
| Przyłącze | Przewód OMY 3 × 0,75 mm² (długość 0,45 m) |
Bezpieczeństwo produktu
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.