Automat zmierzchowy z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym AZH-24V F&F
Wystaw opinię o produkcie
Automat zmierzchowy z wewnętrznym czujnikiem światłoczułym AZH-24V F&F
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: AZH-24V
Kod kreskowy: 5908312592303
Opis

Automat Zmierzchowy AZH-24V z Wewnętrznym Czujnikiem Światłoczułym F&F
AZH-24V to hermetyczny automat zmierzchowy przeznaczony do automatycznego sterowania oświetleniem (ulic, placów, ogrodów) lub innymi odbiornikami energii w zależności od natężenia oświetlenia. Model ten charakteryzuje się zasilaniem niskim napięciem 24 V AC/DC oraz wbudowanym elementem światłoczułym, co ułatwia jego montaż natynkowy.
Charakterystyka i Działanie
Automat AZH-24V działa na zasadzie pomiaru natężenia światła naturalnego za pomocą wbudowanego fotorezystora. Jego kluczowe cechy to:
- Automatyka: Załącza oświetlenie o zmierzchu (gdy natężenie światła spadnie poniżej progu) i wyłącza je o świcie.
- Regulacja: Pora załączenia może być precyzyjnie ustawiona przez użytkownika za pomocą potencjometru. Zakres regulacji progu zadziałania wynosi 2 ÷ 1000 Lx.
- Odporność na zakłócenia: Posiada układ opóźniający załączenie (ok. 10 s) i wyłączenie (ok. 20 s), co niweluje wpływ chwilowych zakłóceń (np. wyładowania atmosferyczne, światła samochodów) na pracę urządzenia.
- Niskie Napięcie: Zasilanie bezpiecznym niskim napięciem 24 V AC/DC pozwala na zastosowanie w instalacjach przemysłowych lub specjalistycznych.
- Gotowość do pracy: Urządzenie jest wyposażone w wyprowadzony przewód połączeniowy o długości 0,8 m.
Dane Techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Napięcie zasilania | 24 V AC/DC (21 ÷ 27 V) |
| Maksymalny prąd obciążenia (AC-1) | 10 A |
| Element wykonawczy | Przekaźnik, 1 × NO (styk zwierny) |
| Element światłoczuły | Wbudowany |
| Regulacja progu zadziałania | 2 ÷ 1000 Lx |
| Histereza | ok. 15 Lx |
| Opóźnienie zadziałania włączenia | ok. 10 s |
| Opóźnienie zadziałania wyłączenia | ok. 20 s |
| Pobór mocy | 0,56 W |
| Montaż | Natynkowy |
| Stopień ochrony | IP65 (hermetyczny) |
| Wymiary (mm) | 51 × 67 × 26 (± 1 mm) |
Bezpieczeństwo produktu
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.